Йордан Александров се класира  на 46-то място в квалификацията и

...

Без българин в многобоя на световното първенство по спортна гимнастика

Йордан Александров се класира  на 46-то място в квалификацията и не съумя да откри място измежду 24-те най-хубави за многобоя на международното състезание по спортна гимнастика в Монреал (Канада). Той е единствен наш представител, който взе участие и на шестте уреда (шампионата на планетата тази година е самостоятелен и няма отборно класиране). Живеещият в Съединени американски щати гимнастик събра общ общ брой от шестте си осъществявания 72.665 точки (12.400 точки – земя, 8.766 – кон с гривни, 12.233 точки – халки, 12.800 точки – прескок, 13.500 точки – успоредка и 12.966 точки – висилка).

Другите ни представители – Димитър Димитров и Христос Маринов заеха надлежно на 102-ро (36.433 точки) и 156-о място (24.066 точки), само че без да се състезават на шестте уреда. Димитров игра на три уреда, като за осъществяването си на прескок  получи 20-а оценка  – 14.100 точки. На земя беше оценен с 12.700 точки, а на кон с гривни с 9.633 точки. Маринов се състезава на халки и на успоредка и получи надлежно 12.466 и 11.600 точки.

В международното състезание взе участие и някогашният ни национал Еди Пенев, който от 2013 година е част от държавния отбор на Съединени американски щати. През 2010 година под български байрак Пенев приключи 6-и във финала на земя на шампионата на планетата в Ротердам. Сега, в Канада той игра на два уреда – на земя е с 6-ти резултат – 14.633 точки, а на прескок е с 10-и – 14.533 точки.

С най-голям общ брой в борбата за медалите в многобоя при мъжете влиза представителят на Куба – Манрик Лардует – 86.699 точки.

След първите два потока при дамите отпред във краткотрайното класиране е представителката на домакините Елизабет Блек със общ брой от 55.766 точки. Днес предстоят още три потока, като в тях България бъде показана от Памела Георгиева и Йоана Янкова.
Източник: bnr.bg